Hızlı Saç Uzatan Tarçın Maskesinin Tarifi

Kadinlarla Alakali
Saçlarınız çabuk uzamıyorsa, size vereceğimiz hızlı saç uzatan tarçın maskesi tarifi ile saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatan Tarçın Maskesi Malzemeler

1 Yemek kaşığı tarçın
1,5-2 Yemek kaşığı bal
1 Yumurta
2 Yemek Kaşığı dul avrat otu yağı
Hızlı Saç Uzatan Tarçın Maskesi İçindeki Malzemelerin Faydaları
Tarçın:Saç derisinde kullanabileceğiniz Hızlı saç uzatan tarçın maskesinin başrol oyuncusu tarçın, saç köklerini uyararak daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur ve saç dökülmesini önler.
Bal:Bal içerikli saç maskeleri saça pekçok yönden iyi gelir. Saç kuruluğundan ve dökülmesinden şikayetçi olanlar, günde bir kez saçlarına balla karıştırılmış su uygulayarak, bu dertlerine deva bulabilirler.
Yumurta: Yumurta içeriğindeki protein sayesinde her türlü saç için kullanılabilen, onları güçlü ve sağlıklı kılan, saçların büyümesini sağlayan, çok önemli bir gıdadır. Yumurtanın akı saçlardaki kırılmayı önleyip saçı kökten uca onarırken, sarısı ise saç için eşi bulunmaz bir besleyicidir.
Dul avrat otu:bu otun yağı saçları hızla uzatıp, nem ihtiyacını karşılar.

ELEŞTİRİ İLE BAŞ ETME YÖNTEMLERİ

Güne başladınız. Okulda, işte, evde, sokakta yapmayı planladığınız pek çok şey var. Tam da bu sırada en yakından ya da uzaktakinden gelir eleştiri. Kendinizi eleştirilmiş, düzeltilmiş, başarısız, hatta suçlanmış hissedersiniz.

 

eles

Güne başladınız. Okulda, işte, evde, sokakta yapmayı planladığınız pek çok şey var. Tam da bu sırada en yakından ya da uzaktakinden gelir eleştiri. Kendinizi eleştirilmiş, düzeltilmiş, başarısız, hatta suçlanmış hissedersiniz.

 

Sizce bu küçücük bir hata ya da önemsenmeyecek bir konu olabilir. Ama bir kere eleştirildikten sonra belki de günlerce bunun üzerine düşünürsünüz. Eleştiri ile baş etmek, onu kendi yararınıza kullanmak mümkün. Psikoloji İstanbul’dan özge Altan Aytun eleştiri ile baş edebilmek için birkaç stratejiyi paylaşıyor…

Aldığınız eleştiriye tepki vermeden dinlemeye ve karşı tarafın bakış açısını anlamaya çalışın. Yeni bir bakış açısı kazanabilir ve kendinizi geliştirme fırsatı yakalamış olabilirsiniz.

Hemen savunmaya geçmek yerine karşıdaki insanın size yardım etmek isteyip istemediğini düşünün. Belki de onu reddetmek yerine bu söylediği şeyi değiştirmek veya küçük bir sorumluluk almak sizi bir adım daha ileriye götürecek.

O sırada sert bir tepki vermek yerine bunu biraz ertelemeye çalışın. Derin bir nefes almak, bulunduğunuz ortamdan ayrılmak, kısa bir mola vermek daha sağlıklı karar almanızı ve bu eleştiriye daha sağlıklı cevap vermenizi sağlar.