YENİ TÜRKİYENİN YENİ BAKANLARI

Çankaya Köşk’e çıkarak yeni Bakanlar Kurulu üyelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunan, Başbakan AhmetDavutoğlu onayı aldı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 62. Hükümeti’ni kurdu.

 

iste_62_hukumetin_yeni_bakanlari_

Çankaya Köşk’e çıkarak yeni Bakanlar Kurulu üyelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a sunan, Başbakan AhmetDavutoğlu onayı aldı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 62. Hükümeti’ni kurdu.

Başbakan Davutoğlu’nun yeni kabinesinde eski bakanlardan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ve Ticaret ve Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı yer almadı.

İŞTE TÜRKİYE CUMHURİYETİ 62. HÜKÜMETİ’NİN YENİ BAKANLARI

Başbakan: Ahmet Davutoğlu
Başbakan Yardımcısı: Bülent Arınç
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
İçişleri Bakanı: Efkan Ala
Maliye Bakanı: Mehmet Şimşek
Ekonomi Bakanı: Nihat Zeybekçi
Milli Savunma Bakanı: İsmet Yılmaz
Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır
Aile ve Sosyal P. Bakanı Ayşenur İslam
Gençlik Ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik
Sağlık Bakanı: Mehmet Müezzinoğlu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Taner Yıldız
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Fikri Işık
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli
Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı: Mehdi Eker
Çevre Şehircilik Bakanı: İdris Güllüce
Ulaştırma Bakanı: Lütfü Elvan
Kültür ve Turizm Bakanı: Ömer Çelik
Orman ve Su İşleri Bakanı: Veysel Eroğlu
Kalkınma Bakanı: Cevdet Yılmaz

ÇİÇEĞİN ŞAŞKINLIĞI

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, yeni kabineyi değerlendirdi. Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın kabine dışı kalmasına şaşırdığını söyledi.

 

celik_o_ismin_disarda_kalmasina_cok_sasirdim

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, yeni kabineyi değerlendirdi. Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı‘nın kabine dışı kalmasına şaşırdığını söyledi.

 

NTV’de değerlendirmelerde bulunan Çelik, şunları söyledi:

 

HAYATİ YAZICI’NIN KABİNE DIŞI KALMASINA ŞAŞIRDIM

 

Hayati Yazıcı’nın kabine dışı kalmasına şaşırdım.
Süvari kaptanıydı. Ama ekonominin çarkçı başısı ve dümenci başısı Ali Babacan’dı.

 

İLLE DE GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLMASI GEREKMİYOR

 

Beşir hocamız da neredeyse hiç değişmeden bakanlık yapan arkadaşlarımızdan bir tanesiydi. Bundan sonra da biz Beşir hocanın ilim bilgisinden, malum siyasete girerken ANAP’ın başındaydı, vatandaşın nabzının nasıl tutulacağını bilen, insanların sinir uçlarına nasıl dokunulur bunu çok iyi bilen, onun tecrübelerinden partinin en üst düzeyinden yararlanacağını düşünüyorum.

 

Beşir Atalay bey MKYK üyesidir. Ancak ille de birinin partide hizmet edebilmesi için, belli danışma gruplarında yer alması için, ille de genel başkan yardımcısı olması gerekmiyor.

 

TAKDİR GÖREVİ VERENLERİN

 

Emrullah bey birinci dönemde olan bir arkadaşımız. Başbakan’ın ekibinde çalışan bir arkadaşımız. Tercümanlığını yapan birisiydi biliyorsunuz. Arapçası çok iyi olan bir arkadaşımız. Takdir görevi verenlerdedir.

 

HİÇBİR GÖREVE TALİP OLMADIM

 

Ben siyasi hayatım boyunca şunu gördüm, insanlar bir şeyin peşinde koşarsa bu itici gelir. Ben hiçbir göreve talip olmadım.

 

Sizde bir cevher varsa, bunun takdir edilmesi gerekiyor. Rahmetlinin bir sözü var, gençlerle başbaşa diye bir kitap var. Diyor ki “yeterki sen herkesin aradığı cevher ol, yerde kalmazsın”

CEMİL ÇİÇEKTEN ÇAĞRI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 62. Hükümetin programının okunması, görüşülmesi ve güvenoylaması için TBMM Genel Kurulu’nu 1 Eylül Pazartesi günü saat 14.00’te olağanüstü toplantıya çağırdı.

cicek_meclisi_toplantiya_cagird

 

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 62. Hükümetin programının okunması, görüşülmesi ve güvenoylaması için TBMM Genel Kurulu’nu 1 Eylül Pazartesi günü saat 14.00’te olağanüstü toplantıya çağırdı.

YENİ KABİNE RESMİ GAZETEDE
Konya Milletvekili ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Başkanlığında Kurulan Bakanlar Kurulunun Atanmasına Dair Tezkere Resmi Gazete’de yayımlandı

62. Hükümetin göreve başlamasına dair karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

EVLİ AMA BAKİRE

Vajinismus vajinanın alt üçte birlik kısmında yer alan kasların cinsel ilişki sırasında kişinin kendi kontrolü haricinde (yani istemsiz şekilde) kasılması sonucunda ilişkinin gerçekleşememesi veya oldukça zor-ağrılı gerçekleşmesi ile karakterize bir cinsel işlev problemdir

vajinismus

Vajinismus vajinanın alt üçte birlik kısmında yer alan kasların cinsel ilişki sırasında kişinin kendi kontrolü haricinde (yani istemsiz şekilde) kasılması sonucunda ilişkinin gerçekleşememesi veya oldukça zor-ağrılı gerçekleşmesi ile karakterize bir cinsel işlev problemdir.

Ülkemizde yapılan en kapsamlı bir çalışmaya göre, her 10 kadının birisinde bu tür bir cinsel problem bulunuyor. Yani, ülkemizdeki her 10 kadından birisi eşiyle ya hiçbir şekilde cinsel ilişkiye giremiyor ya da cinsel ilişkide oldukça fazla ağrı çekiyor. Bu oran batılı ülkelerin oldukça üstünde. Bu yönüyle baktığımızda vajinismus için ülkemizin en büyük ve en gizli cinsel problemi diyebiliriz.

Vajinismus hastalarının pek çoğu hiçbir şekilde ilişkiye giremediklerinden ötürü halen bakire. Kendi istatistiklerimize göre bu oran %90’larda. Tedaviye başvuran çiftlerde doktora başvurmak için beklenilen süreler de oldukça farklı. Evlenmeden önce cinsel ilişkiyi deneyen ve başarısız olanlardan 35 yıllık evli olanlara kadar geniş bir yelpaze var.

Özellikle ileri yaşlarda veya uzun süreli evlilerde vajinismus tedavisi ile sorunu yenerek bir an önce çocuk sahibi olmak en büyük doktora başvurma sebebi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) vajinismus tarifini; kadının kendi arzusuna rağmen, vajina içine ilişki sırasında penis, ilişki haricinde de parmak, fitil, tampon gibi yabancı bir cismi alamaması şeklinde güncelledi.

Gerçekten de baktığımızda tüm vajinismus hastalarının ortak bir yönü de hastaların kendi genital alanları ile yeterince barışık olmamaları. Vajinismus hastalarının büyük bir kısmı kendi genital alanlarına bakmakta, dokunmakta büyük bir rahatsızlık duyuyorlar. O bölge sanki kendi vücutlarına ait bir alan değil! Tüm hastaların en büyük ortak endişelerinden birisi ise vajina içine hiçbir şekilde yabancı bir cismi yerleştirememeleri.

Eşini seven, çoğu kez severek ve isteyerek evlenen kadın, eşiyle ön sevişme sırasında haz ve tatmin alarak uyarılmakta, ancak ilişki penetrasyon (birleşme) boyutuna geçtiğinde aniden başlayan korku ve heyecan ile birlikte adeta kaskatı kesilmekte. İlişki sırasındaki çarpıntı, nefes nefese kalma, terleme, ağlama krizi gibi davranışlar adeta bir panik atağı andırır. Vajinal ıslaklığın birden sonlanmasıyla oluşan kuruluk cinsel ilişkiyi adeta imkansız kılar.

Çoğu zaman kalçayı hareket ettirerek veya elle-ayakla iterek erkek partneri engelleme çabalarıyla ilişki sonlanır. Bazen de erkek eş her şeye rağmen birleşmeyi dener, ancak aşırı kasılmalardan ötürü karşısında ‘adeta bir duvar’ ile karşılaşır ve bütün çabalar sonuçsuz kalır.

ALS HASTALARINA DESTEK

Motor nöron hastalığı olarak da bilinen ALS (amyotrofik lateral skleroz) hastalığına farkındalık yaratmak için sosyal medyada başlatılan “Ice Bucket Challenge” adlı kampanya çığ gibi büyüyor

alss

 

Motor nöron hastalığı olarak da bilinen ALS (amyotrofik lateral skleroz) hastalığına farkındalık yaratmak için sosyal medyada başlatılan “Ice Bucket Challenge” adlı kampanya çığ gibi büyüyor.

Kampanyaya destek vermek için kafalarından aşağı buzlu su döken ünlüler daha sonra 3 farklı isim söylerek onlara meydan okuyor. Ardından da kampanya için açılan banka hesabına 1000 dolar bağış yapıyorlar.

TEOG AÇIKLANDI

Liseye yerleştirme sınav sonuçları bugün açıklandı. Adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları görecek. TEOGsonuçları

TEOG

 

Liseye yerleştirme sınav sonuçları bugün açıklandı. Adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları görecek. TEOGsonuçları bugün http://www.meb.gov.tr,http://oges.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilan edildi. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

KAYIT OTOMATİK

Sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunuyor. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecek. Yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra resmi ve özel okulların açık kalan kontenjanlarına ortaöğretim yönetmeliğinin nakil esasları doğrultusunda, yerleştirmeye yönelik nakil yoluyla öğrenci kaydedilecek.

KESİN KAYITLI SAYILACAK  

Tercih başvuruları alındıktan sonra ortaöğretime yerleştirme işlemi, puan üstünlüğü esasına göre öğrencilerin YEP’ine ve tercih başvurularına göre Bakanlıkça belirlenmiş kontenjanlara yaptı. Tercih başvurularından sonra ortaöğretime yerleştirme işlemi, öğrencilerin okul tercih kodlarına göre oluşturdukları A grubu tercihleri öncelikli olmak üzere ve okul türlerini içeren B grubu tercihleri dikkate alındı.

Öncelikle, öğrencilerin 15 adet okul tercih kodlarına göre oluşturdukları tercihlerini içeren A grubu tercih başvurularına göre yerleştirme işlemi puan üstünlüğü esasına dayalı olarak yerleştirmeye esas puanına (YEP), tercih başvurularına göre önceden belirlenmiş kontenjanlara yapıldı. A grubu (okul tercih kodlarına göre yapılan tercih grubu) yerleştirmelerin sonunda tercih ettiği okullardan herhangi birisine yerleşen öğrenciler, yerleştikleri okullara kesin kayıtlı sayılacak.

SGK’DAN VATANDAŞA ÇAĞRI

SGK’dan 5 milyon vatandaşa çok önemli çağrı geldi: Gelir testinizi mutlaka yaptırın

nemli_cagri_

SGK’dan 5 milyon vatandaşa çok önemli çağrı geldi: Gelir testinizi mutlaka yaptırın.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, çıkması beklenen torba yasadaki düzenleme ile önü açılacak 5 milyon vatandaşa seslenerek, “Hastanelerde sıkıntı yaşamamak için mutlaka gelir testi yaptırın, kendi sağlığınız açısından bu çok önemli” dedi.

SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Sosyal Güvenlik Reformu ile zorunlu hale gelen genel sağlık sigortası uygulamasının 2012 yılının Ocak ayında yürürlüğü girdiğini hatırlattı. Yadigar Gökalp İlhan, “2012 yılının Ocak ayından itibaren Türkiye’deki vatandaşlarımızın alacakları sağlık hizmetine karşılık prim ödemeleri gerekiyor. Bunun için çalışma statüsü belli olmayan vatandaşlarımızın özellikle gelir testi yaptırmak üzere il ve ilçelerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurup gelir testini yaptırsın” diye konuştu.

 

Beraber Cuma

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Genel Başkan Adayı ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu,

erdoganla_davutoglu_cumayi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Genel Başkan Adayı ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bakanlar ve AK Parti Genel Başkan Yardımcıları ile birlikte Cuma Namazını Hacı Bayram Veli Camii’nde kıldı. Başbakan Erdoğan, Cuma Namazı’nın ardından vatandaşlarla selamlaşarak cami avlusundan ayrıldı.